pokrowiec na kanapę
Nowoczesne wnętrza,Salon

Stylowe wnętrza – to proste i przyjemne

Rzadko kiedy zwracamy uwagę na pewne detale, które mają niebagatelne znaczenie w kontekście całościowego obrazu wystroju wnętrza. Istnieje wiele tego typu elementów, pozornie o małym znaczeniu, które są często pomijane lub nienależycie przygotowane lub dostosowane do wnętrza. Tym razem omówione zostaną właśnie te małe fragmenty i części wystroju, do których powinniśmy podejść z większym zaangażowaniem i przemyśleniem.

Pokrowce na meble wypoczynkowe

Kupując kanapę nie myślimy o tym, żeby ją czymś przykrywać. Zazwyczaj wybieramy taką, która ładnie się prezentuje i będzie oprócz jej walorów wypoczynkowych także elementem wystroju, designu w naszym domu. Jednak co w chwili, kiedy ulegnie uszkodzeniu, zaplamieniu czy przetarciu i straci swój pierwotny blask? Co w przypadku kiedy będziemy potrzebować nowej sofy, lub „zmienić” jej kolor czy wydźwięk? Waśnie dla takich sytuacji warto uwzględnić stosowanie pokrowców, które bez przeszkód nałożymy na sofę, kanapę, krzesła, pufy, czy fotele. Koszt takiej inwestycji jest stosunkowo nieduży, ale efekt nieoceniony! Pokrowiec wręcz zmienia istniejąca kanapę lub inny mebel na zupełnie nowy! Pokrowce tego typu bez problemu można zamówić u krawcowej, w dowolnym zakładzie krawieckim, który specjalizuje się w szyciu na miarę pokrowców na meble wypoczynkowe.

pokrowiec na kanapę
Sofa z szarym pokrowcem

Szary pokrowiec na kanapę

Przyjrzyjmy się temu pokrowcu widocznym na powyższym zdjęciu. Nie wiemy jakiego koloru jest kanapa, na której się znajduje. Jednak widzimy, że jest w kolorze szarym. jest to bardzo bezpieczny kolor, który powinien pasować do wielu rożnych zestawień kolorystycznych i świetnie łączy się także z jaskrawymi barwami. W tym przypadku mamy wystrój stonowany, spokojny i zrównoważony. Widzimy, że sofa współgra z otoczeniem i niejako wpisuje się w dominujący szary kolor ścian. kanapa jest prosta, elegancka dzięki temu i wprowadza do wystroju nieco ciepła i elegancji. Zestawienie to jest bardzo bezpieczne, klasyczne. Zauważmy, że poduszki także są dopasowane do dominującej kolorystyki pokrowców i ściany pokoju. Studio krawieckie bez problemu uszyje poszewki na poduszki, które będą pasowały do pokrowca na kanapę. Dzięki temu otrzymujemy komplet idealnie dopasowany.

Szycie akcesoriów dekoracyjnych

Sofa i pokrowce są tylko przykładem jak małe rzeczy mogą stworzyć ciekawe aranżacje i wystrój. Takich elementów może być znacznie więcej i to nawet poruszając się w obszarze samych tekstyliów używanych w domu. To mogą być obrusy, firanki, zasłony, serwety, narzuty na kanapy i inne. To wszystko przemawia za tym, że małe elementy mają duża moc jeśli chodzi o wpływ na aranżację przestrzeni. Nie bójmy się eksperymentować i próbować nowych rzeczy. Odmiana swojego wnętrza może być tańsza i łatwiejsza niż nam się wydaje.

Dowiedz się więcej o szyciu tego typu elementów: http://studiokrawieckieszeri.pl/uslugi-krawieckie-warszawa/

http://www.homebook.pl/produkty/pokrowce-na-meble

Wystrój mieszkania w innych częściach

Jeżeli Twoją uwagę chciałbyś poświęcić także aranżacjom kuchennym, przeczytaj nasz artykuł na temat nowoczesnych i klasycznych aranżacji kuchni. Artykuł wymienia zalety inwestowania w kuchnie na wymiar i przedstawia świetne przykłady uzyskania ładnych i funkcjonalnych wnętrz. Zapraszamy do lektury. Dowiedz się także jak zadbać o prawidłowe udekorowanie kuchni.

Zobacz również artykuł „Dobry sen na dobrym materacu

Partner serwisu: Darmowe pozycjonowanie

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *