Edukacja

Przedszkole integracyjne – co to znaczy?

Przedszkole integracyjne to placówka edukacyjna, do której uczęszczać mogą dzieci zarówno zdrowe, jak i z niepełnosprawnościami. W takim miejscu zajęcia zazwyczaj odbywają się w mniejszych grupach. Dzieci pełnosprawne mogą bawić się i wchodzić w interakcje z dziećmi niepełnosprawnymi.

Dlaczego warto wybrać przedszkole integracyjne?

Warto wiedzieć, że każde przedszkole integracyjne przygotowuje tak samo jak przedszkole ogólnodostępne przed pójściem do szkoły. Zajęcia w takim przedszkolu integracyjnym odbywają się w mniejszych grupach. Dodatkowo zazwyczaj prowadzone są z udziałem więcej niż jednego nauczyciela, co pozwala na poświęcenie większej uwagi i czasu dzieciom.

Przedszkole integracyjne jest najlepszym rozwiązaniem dla uczniów, którzy wymagają szczególnej opieki. Obecność specjalistów takich jak logopedów, psychologów czy fizjoterapeutów dodatkowo ułatwia pracę oraz oferuje doskonałą opiekę. Przedszkole integracyjne dla zdrowych jest również świetnym wyborem, ze względu na to, że pomaga ono już w najmłodszych latach uczyć szacunku i tolerancji wobec innych. Wychowankowie są stale pod nadzorem, więc żadne z nich nie czuje się wykluczone. Dzięki prostemu sposobowi komunikacji, który jest istotny w przypadku porozumiewania się, mamy wszystko pod kontrolą.

W przedszkolu integracyjnym wszyscy uczniowie mają zapewnione wsparcie, niezależnie od tego z jakimi problemami się borykają. Dodatkowo takie przedszkole pozwala na kształtowanie się wysokiego stopnia tolerancji i otwartości wśród dzieci. Zależy nam, aby czuły się pewne siebie w kontaktach z innymi. Pomagamy im szukać zainteresowań i zachęcamy do pogłębiania wiedzy rozwijając w nich ambicję i pasję.

Poznaj przedszkole integracyjne w Tychach

Przedszkole integracyjne w Tychach oferuje kompleksową opiekę. Obecność wszystkich potrzebnych specjalistów gwarantuje pełne wsparcie. Przedszkole doskonale uczy współpracy oraz budowania relacji. Zapewni kreatywne zajęcia oraz naukę przez zabawę w komfortowych warunkach. Daje możliwość poszerzenia horyzontów i motywujemy do poszukiwania wiedzy. Pomaga szukać zainteresowań i wydobywać maksymalny potencjał. Zachęca do zgłębiania wiedzy i jej poszukiwania. Inspiruje do rozwijania pasji. Nauczyciele mają doświadczenie w pracy, które pozwala im na łatwe nawiązywanie kontaktu. Kształtuje tolerancję i otwartość wśród dzieci już od najmłodszych lat. Zapewnia także miłą i przyjazną atmosferę oraz oferuje indywidualne podejście. Więcej szczegółów na stronie: https://www.otwarteokno.edu.pl/strony/2/przedszkole/

Możesz również polubić…