łóżko w sypialni
Sypialnia

Korzyści ze snu

Coraz częściej mówi się o tym, że sen powinien być dobry jakościowo. Nie tylko długi lub „odpowiedni” – przyjęte osiem godzin dla osoby dorosłej nie dla każdego będzie odpowiednie. To, czy się wyśpimy zależy też od godziny pójścia spać, od tego, jak bardzo męczący był dzień, jaki wybraliśmy materac do łóżka a nawet jakie było powietrze w sypialni. To wszystko wymaga przemyślenia, jednak dobry sen to zysk wart postarania się.

Co zyskujesz dzięki wysypianiu się?

Dzięki niemu zyskamy większą odporność na choroby somatyczne, na stres i depresję, mniejsza podatność na wybuchy złości, rozdrażnienie i zły humor. Jeśli uda nam się dobrze wyspać, żadne wyzwania dnia nie będą straszne. Dlatego wyposażenie sypialni powinno być wybrane z głową.

sypialni - łóżko
Zadbaj o odpowiedni wystrój sypialni, zaciemnienie i wygodę podczas snu.

W co wyposażyć sypialnię?

Oprócz wygodnego łóżka przydadzą się dobre żaluzje lub zasłony, odpowiednia do pory roku pościel i nawilżacz powietrza do sypialni, który pozwoli nam lepiej oddychać w trakcie snu (zobacz jak wybrać odpowiednie urządzenie tutaj: Venta Airwasher). Prawidłowe dotlenienie mózgu jest niezwykle ważne, ponieważ w trakcie snu nie przestaje on ani na moment pracować. I nie chodzi tutaj tylko o sny, chociaż i one bywają bardzo wyczerpujące.

Sypialnia to miejsce, w którym głównie odpoczywamy w nocy, ale również ucinamy sobie drzemkę w ciągu dnia, relaksujemy się wieczorem lub bawimy się z dziećmi o poranku. To właśnie tutaj przechowujemy najwięcej swoich rzeczy- od ubrań, przez zapasowe buty, sprzęt sportowy, pościel, ręczniki i wiele innych drobiazgów codziennego użytku. – podaje serwis Rodzinnie.pl

Dobór odpowiedniego wyposażenie do sypialni – na ścianę zegar, czy lepiej budzik na komodę?

W zależności od naszych osobistych preferencji warto przemyśleć dokupienie do sypialni zegara, który pomoże nam oceniać czas. Jeżeli jesteśmy nocnymi markami i często spędzamy wieczory w sypialni to dobrym rozwiązaniem będą zegary na ścianę. Odpowiednio dobrana tarcza da nam możliwość odpowiedniego wkomponowania zegara ściennego w wystrój sypialni. Co ważne warto zwrócić też uwagę na mechanizm sterujący wskazówkami, a dokładnie o hałas jaki wytwarza. Pamiętając o własnej wrażliwości na dźwięki dochodzące z pomieszczenia, gdy wchodzimy w stan spoczynku należy zdecydować się na zegar ścienny z odpowiednio cichym mechanizmem, lub jeżeli nie tolerujesz dźwięków przed snem lepiej zdecydować się na zegar elektroniczny. To najczęściej budziki z wyświetlaczem. O wykorzystaniu tych dekoracji pisaliśmy wcześniej w artykule: Zegary do dekorowania domu

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *