sypialnia w nowoczesnym stylu
Sypialnia

Dobry sen na dobrym materacu

Zazwyczaj za serce mieszkania uznaje się salon. Jednak aby móc dobrze funkcjonować na co dzień, efektywnie wypełniać swoje obowiązki, oraz oddawać się rozrywce i przyjemnością należy być w pełni sił.

Skąd czerpać energię na cały dzień? Najlepiej ze snu

Fundamentem do pozyskiwania energii jest dobry sen. Należy zwracać szczególną uwagę na dobór odpowiednich mebli do sypialni. Muszą być one wygodne, estetyczne oraz jak najbardziej funkcjonalne. Dobierane akcesoria do sypialni powinny pasować swoim wyglądem do wyglądu wnętrza, ale przede wszystkim być jak najbardziej użyteczne. Z ich pomocą przygotowywanie się do snu oraz wstawianie może stać się bardziej sprawne, szybsze, a także przyjemniejsze.

Ponadto sypialnie mogą stanowić kącik do rekreacji, gdzie jak w cichym zakątku jest możliwość odprężenia się, medytacji, ciekawej lektury lub przeciwnie, zbudowania przez dzieci „placu zabaw”. Dodatki umieszczone w takim miejscu muszą być zatem wielofunkcyjne, a zarazem bezpieczne. Więcej przeczytasz w artykule „W domowej sypialni”

Materace i meble w sypialni – na co zwracać uwagę przy zakupie

podstawowe wyposażenie sypialniAby dobrze czuć się w sypialni nie wystarczą gołe ściany i dekoracje. Funkcjonalne meble w sypialni pozwolą na odpowiednią organizację zarówno naszej odzieży, jak też przydatnych przy pracy np. przy biurku (praca w domu, odrabianie zadań domowych) akcesoriów. Dobór umeblowania powinien uwzględniać również zakup odpowiedniego łóżka i materaca do spania na stelażu łóżka. Dostępne w sklepach z wyposażeniem wnętrz modele materacy można podzielić na kilka kategorii:

  1. materace z pianki
  2. materace sprężynowe
  3. materace lateksowe

To 3 najczęściej występujące materiały stosowane przy produkowaniu materacy. Każdy z nich posiada swoje zalety, ale również i wady. Osoby uczulone na lateks, czy poliuretan (pianka w materacach wykonana jest z tego materiału) będą musiały wyposażyć sypialnie w droższe materace antyalergiczne wykonane np. z kokosu (zobacz opinie: http://www.planowo.pl/pokaz/2326/jaki_materac_wybrac_najlepiej/1/1).

Materace sprężynowe występujące zarówno w wersji kieszeniowej jak też klasycznej poza bardzo dobrym ułożeniem ciała do snu sprawiają wrażenie bardziej miękkich, niemal płynących (dzięki elastyczności sprężyn w 3 płaszczyznach). Modele kieszeniowe materacy znakomicie izolują od ciepła czy chłodu pochodzącego spod łóżka, niwelują tym samym uczucie wyziębienia. Minusem tych materacy jest ich ograniczona trwałość. W przypadku materacy usztywnionych kieszeniami jest ona wielokrotnie większa niż w modelach sprężynowych.

Materace piankowe pozwalają z kolei na dokładniejsze dobranie modelu na którym spać będą pary. Posiadają one różnorodne poziomy twardości dobierane według wzrostu i wagi użytkowników. Modele łączone składają się z stref o różnej twardości i można je dobrać pod 2 osoby o zupełnie odmiennej fizjonomii. Przykłady na stronie: http://www.materace-wroclaw.com.pl/wroclaw/materace-piankowe.html

pani leży na materacu

Dodatkowe wyposażenie sypialni w akcesoria

Jak głosi przysłowie „szczęśliwi czasu nie liczą”, jednak warto zadbać o zegary w sypialni. Czasu nie da się oszukać, a watro zdążyć do pracy, czy szkoły na czas, albo szybko zanim wstaniemy i zmarnujemy energię, zorientować się, że mamy jeszcze chwilę na krótką drzemkę.

W sypialni wszystko się zaczyna, dlatego należy zadbać o jej wnętrze.

Do materaca dobierz właściwe poduszki, więcej w artykule o doborze poduszek dekoracyjnych.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *