Porady

Kontrola dostępu do pomieszczeń – jak dbać o bezpieczeństwo?

Każda firma jest narażona na niebezpieczeństwo związane z dostaniem się do ważnych pomieszczeń osób niepowołanych. Istnieją nowoczesne rozwiązania, które pozwalają chronić wejście do istotnych stref w firmie.

Nowoczesna kontrola dostępu

Obecnie odchodzi się od tradycyjnych form zabezpieczenia wejść do pomieszczeń. Klucze były używane przez dekady. Miały jednak wiele wad. Łatwo je zgubić lub zapomnieć. Oprócz tego w posiadanie kluczy może wejść osoba, która nie jest uprawniona do korzystania z nich. Na szczęście coraz bardziej powszechne staje się używanie nowoczesnej kontroli dostępu do pomieszczeń. Oferowane systemy umożliwiają różne rozwiązania, które można elastycznie dopasowywać do potrzeb firmy. Pozwala to zwiększyć bezpieczeństwo i efektywność działania danego przedsiębiorstwa.

Kontrola dostępu – karty

W wielu firmach stosuje się karty zbliżeniowe, dzięki którym uprawnieni pracownicy mogą wejść na teren danych pomieszczeń. Pracownicy najczęściej wykorzystują karty imienne, które dostają od swojego pracodawcy. Karty zbliżeniowe skanuje się przy urządzeniach zwanych rejestratorami. Jest to bardzo powszechna kontrola dostępu. Innym zdobywającym coraz większe uznanie sposobem kontroli dostępu do pomieszczeń są rozwiązania oparte o dane biometryczne

Wejście na odcisk palca

Obecnie w kontroli dostępu do pomieszczeń wykorzystuje się dane biometryczne. Może być to odcisk palca, skan owalu twarzy. Wykorzystuje się również skan oka. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest na przykład wykorzystanie zamka na odcisk palca. Urządzenie pozwala na wejście tylko tym osobom, których odcisk znajduje się w bazie danych. Rozwiązania  wykorzystujące dane biometryczne jest bardzo wygodne w użyciu. Nie ma niebezpieczeństwa, że ktoś zgubi klucze czy kartę zbliżeniową.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie https://biosys.pl

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *