drzwi przeciwpożarowe
Dom

Drzwi przeciwpożarowe – jakie są ich rodzaje?

Drzwi ogniowe powoli stają się standardem już nie tylko w przestrzeniach komercyjnych i biurowych ale również mieszkalnych. Coraz chętniej sięgają po nie właściciele domków jednorodzinnych pragnący zapewnić sobie zabezpieczenie w przypadku nagłego wybuchu pożaru i ograniczyć ewentualne rozprzestrzenianie się ognia. Drzwi przeciwpożarowe określane są klasami ogniotrwałości EI – dowiedz się jakie są rodzaje drzwi przeciwpożarowych i jakie zabezpieczenie one oferują. Zapraszamy do lektury!

Drzwi przeciwpożarowe EI30 – podstawowe zabezpieczenie, czyli drzwi EI30

Drzwi przeciwpożarowe EI30 są tymi o najniższym, spośród drzwi ogniotrwałych, parametrze odporności na ogień. Co oznacza EI30? Otóż współczynnik ten określa, że zamknięte drzwi przeciwpożarowe EI30 nie ulegną spłonięciu przez minimum 30 minut dając domownikom lub użytkownikom budynku szansę na ucieczkę i przez ten czas powstrzymają ogień przed rozprzestrzenianiem się. Ważnym jest jednak, że drzwi przeciwpożarowe, by pełnić swoją funkcję muszą zostać umieszczone na ościeżnicy o podobnych parametrach – w końcu gdyby ościeżnica spłonęła drzwi opadną a w efekcie nie będą pełnić swojej funkcji. Drzwi przeciwpożarowe EI30 są doskonałym wyborem w przypadku powierzchni mieszkalnych a także niewielkich biur, ponieważ pozwalają na ewakuację znajdujących się w ich wnętrzach osób oraz wezwanie pomocy jednostek wyszkolonych do walki z ogniem.

Drzwi przeciwpożarowe EI60 do przestrzeni komercyjnych

W porównaniu do drzwi EI30, drzwi przeciwpożarowe EI60 oferują skuteczniejsze zabezpieczenie przed rozprzestrzenianiem się ognia a przy tym dają nadzieję, że ogień sam ugaśnie w wyniku braku dostępu do tlenu. Oferujące minimum godzinną ochronę drzwi przeciwpożarowe EI60 umożliwiają ewakuację wszystkich osób znajdujących się w nawet w dużych budynkach i siedzibach korporacyjnych. drzwi przeciwpożarowe EI60 są standardem w przestrzeniach magazynowych a także zakładach produkcyjnych ponieważ nie tylko zapobiegają rozprzestrzenianiu się ognia poza pomieszczenie, w którym wybuchł pożar ale również utrudniają dostanie się płomieni do wnętrza, które zostało w nie wyposażone (dzięki czemu być może uda uchronić się przechowywaną się w firmie dokumentację).

Drzwi ogniowe, czyli drzwi przeciwpożarowe z uszczelnieniem przeciwdymowym w ofercie BKT-System!

Fabryka drzwi i ościeżnic BKT-System w swojej ofercie posiada wysokiej jakości drzwi przeciwpożarowe o różnych parametrach ogniotrwałych. Drzwi ogniowe znajdujące się w ofercie BKT-System zapewniają nie tylko ochronę przed rozprzestrzenianiem się ognia ale mogą również przyczyniać się do pomocy w jego gaszeniu. Jak to jest możliwe? Otóż wyposażone w dodatkowe uszczelki drzwi ogniowe uniemożliwiają przedostawanie się dymu poza drzwi i ograniczają napływ tlenu do pomieszczenia dzięki czemu stężenie dwutlenku węgla w pomieszczeniu zwiększa się i przyczynia do powolnego wygaszania pożaru. Sprawdź wysokiej jakości drzwi przeciwpożarowe oferowane przez BKT-System na stronie https://www.bkt-system.com.pl/drzwi-przeciwpozarowe-p-poz/ i wybierz gwarantujące bezpieczeństwo drzwi ogniowe!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *