Dom

Drzwi akustyczne – co warto wiedzieć?

Drzwi akustyczne dla wielu osób mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem. Choć mogłoby się wydawać, że nie są one specjalnie dostosowane do warunków domowych to coraz więcej osób chętnie po nie sięga. Co warto wiedzieć decydując się na ich zakup? Zachęcamy do lektury!

Kiedy warto zainwestować w drzwi akustyczne?

Drzwi akustyczne z całą pewnością spełnią oczekiwania wszystkich tych osób, które cenią sobie ciszę i spokój. Drzwi te doskonale wygłuszają pomieszczenia, co świetnie sprawdza się w blokach, a także domach umieszczonych przy ruchliwej ulicy – oczywiście mowa tu o drzwiach zewnętrznych.  Drzwi akustyczne będą także doskonałym rozwiązaniem, jeśli w naszym domu mieszka muzyczny artysta – domowe studio będzie wręcz tego wymagać! Dzięki swoim właściwościom, akustyczne drzwi zniwelują dźwięki – co szczególnie ważne jest przy początkujących muzykach – przez co ich muzyka nie będzie rozbrzmiewać w całym domu. To także świetna opcja dla osób, które nagrywają podcasty, filmiki lub piosenki. Jeśli jednak nie jesteś duszą artysty lecz potrzebujesz ciszy i spokoju do wykonywania swojej pracy – będzie to strzał w dziesiątkę!

Rodzaje drzwi akustycznych

Drzwi akustyczne możemy podzielić ze względu na parametry akustyczne. Wyróżniamy tu 35-37 dB oraz 42 dB. Wszystko zależy oczywiście od naszych potrzeb i preferencji co do wygłuszenia. Warto zaznaczyć również, że drzwi dźwiękoszczelne często łączą w sobie właściwości dymoodporne i przeciwpożarowe. Często można spotkać się także z drzwiami antywłamaniowymi, które są dźwiękoszczelne oraz przeciwpożarowe. To rozwiązanie jest doskonałym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych. Takie rozwiązanie zapewnia nam bezpieczeństwo i poczucie komfortu, nawet jeśli nie ma nas w domu. Pamiętajmy, że jeśli nie wiemy które rozwiązanie będzie  najlepsze, warto poprosić o pomoc doradcę.

Drzwi akustyczne znajdziesz pod adresem https://www.bkt-system.com.pl/drzwi-dzwiekoszczelne-i-akustyczne/.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *