Porady

Czujnik zbicia szyby – skuteczna ochrona przed włamaniem

Czujnik zbicia szyby to urządzenie, które pozwala na skuteczną ochroną przed włamaniem w domach jednorodzinnych oraz innych miejscach. Jest on niezastąpiony wszędzie tam, gdzie włamywacze mogą dostać się do obiektu przez okna na parterze lub drzwi tarasowe. To stosunkowo niewielki wydatek, który może nas uchronić przed naprawdę dużymi stratami. Sprawdź, dlaczego czujnik zbicia szyby staje się coraz popularniejszą formą zabezpieczenia budynków i wybierz model odpowiedni dla swoich potrzeb.

Dlaczego zainwestować w czujnik zbicia szyby?

Czujnik zbicia szyby to nowoczesne urządzenie, które poinformuje nas o próbie włamania jeszcze zanim złodzieje fizycznie dostaną się do środka budynku. Dzieje się tak dlatego, że czujnik uruchamia się, kiedy szyba zostanie rozbita. Czujnik zbicia szyby wykrywa rozbicie szyby wykonanej ze szkła zwykłego, ale także hartowanego czy laminowanego.

Powszechnie wiadomo, że złodzieje dostają się najczęściej do domów lub mieszkań przez okno. Czujnik zbicia szyby to bardzo skuteczna ochrona, która podniesie nasz komfort bezpieczeństwa, a także skutecznie ochroni naszych bliskich przed przykrymi incydentami. Będzie idealny w przypadku, kiedy często nie ma nas w domu z powodu urlopów, wyjazdów służbowych czy po prostu prowadzonego trybu życia. Czujnik zbicia szyby to urządzenie dedykowane przede wszystkim osobom mieszkającym na parterze. Warto jednak pomyśleć o nim na przykład w sytuacji, kiedy chcemy wprowadzić dodatkowe zabezpieczenie do sklepu czy innego miejsca, gdzie często zdarzają się włamania.

Jak działa czujnik zbicia szyby?

Zasada działania czujnika zbicia szyby opiera się na analizie dwóch podstawowych dźwięków o różnych częstotliwościach. Pierwszy z nich to dźwięk niski, powstający w momencie uderzenia. Drugi z nich to ten o wysokiej częstotliwości, czyli odgłos tłuczonego szkła. Kiedy dwa wspomniane dźwięki pojawiają się po sobie, czujnik zbicia szyby uruchamia sygnał alarmowy.

To właśnie wspomniany dźwięk skutecznie spłoszy potencjalnych włamywaczy i uniemożliwi im dostanie się do konkretnego pomieszczenia. To bardzo proste w obsłudze oraz montażu urządzenie, dzięki któremu możemy czuć się bezpiecznie we własnym domu, a także nie musimy się o niego martwić podczas wakacji czy naszej nieobecności. Skuteczny czujnik zbicia szyby możemy znaleźć w ofercie firmy Fonex: https://www.fonex.pl/kategorie/czujki-zbicia-szkla-28.html

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *