rejestrator czasu pracy
Instalacje w domu

Co warto wiedzieć o rejestratorze czasu pracy na kartę?

Rejestrator czasu pracy na kartę to urządzenie, które coraz częściej znajduje swoje zastosowanie w różnorodnych przedsiębiorstwach. Z jednej strony pozwala on na automatyczne zapisywanie danych związanych z frekwencją pracowników w firmie, a z drugiej zapewnia bezpieczeństwo nie pozwalając osobom nieuprawnionym wejść do jej wnętrza. W tym artykule powiemy sobie o tym, co warto wiedzieć na temat funkcjonowania tego urządzania.

 

W jaki sposób odbywa się rejestracja czasu pracy z wykorzystaniem rejestratora?

 

W momencie, kiedy pracownik przychodzi do firmy przykłada kartę do czytnika, który z jednej strony umożliwia otwarcie drzwi, a z drugiej automatycznie zapisuje godzinę wejścia. Karta, którą dysponuje pracownik jest do niego przypisana a w systemie zostaje utworzona baza, w której gromadzone są wszystkie dane związane z wejściem i wyjściem pracownika oraz ewentualnymi delegacjami, urlopami czy innymi absencjami. Pracodawca w każdej chwili może te dane pobrać i przeanalizować.

 

Jakie korzyści płyną ze stosowania tego rodzaju ewidencji czasu pracy?

Rejestracja czasu pracy w tej formie pozwala na zrezygnowanie z papierowej listy obecności, która niejednokrotnie jest powodem zamieszania, a dodatkowo zawiera często przekłamane dane. Np. pracownik, który notorycznie się spóźnia lub z nieuzasadnionej przyczyny wychodzi wcześniej, może takie informacje zataić na klasycznej liście obecności. W przypadku rozwiązania jakim jest rejestracja czasu pracy online takie zachowanie po prostu nie przejdzie. Ponadto system ewidencjonuje nadgodziny, co stanowi duży plus przy naliczaniu wynagrodzeń i przyznawaniu ewentualnych premii. Natomiast w przypadku osób, które nie przestrzegają godzin pracy można na podstawie zapisów z systemu wyciągnąć odpowiednie konsekwencje.

W związku z powyższym, jak sami widzimy, elektroniczny rejestrator czasu pracy jest absolutnie niezawodnym narzędziem wspomagającym zarządzanie kadrą pracowniczą.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *