Porady

Sygnalizatory przeciwpożarowe – sprawdź najpopularniejsze modele

W ramach planowania systemu przeciwpożarowego budynku należy mieć na uwadze nie tylko zakup urządzeń gaśniczych i stworzenie drogi ewakuacyjnej. Niezwykle przydatne i nieocenione w ochronie ppoż są wszelkiego rodzaju czujniki i sygnalizatory ppoż.

To one jako pierwsze są w stanie poinformować o zaistniałym zagrożeniu pożarowym. Do najcześciej wybieranych modeli sygnalizatorów zalicza się dźwiękowe i optyczne. Te wybrane są zazwyczaj jako element ochrony w prywatnych domach ale również do systemów ppoż w budynkach użyteczności publicznej.

Sygnalizatory zgodne z normami

Jako że sygnalizatory ppoż są urządzeniami specjalistycznymi muszą spełniać pewne normy. EN 54-3:2001+A1:2002+A2:2006 (część akustyczna) EN 54-23:2010 (część optyczna) – tak wygląda specyfikacją odnośnie norm. Jednak to nie jedyne wymogi, które powinny spełniać sygnalizatory. Równie ważny co normy jest również certyfikat stałości właściwości użytkowych.

Sygnalizatory do montażu na zewnątrz i wewnątrz budynku

Kolejny podział stanowi rodzaj montażu sygnalizatorów. Wśród dostępnych modeli sygnalizatorów znalazły się te dedykowane do montażu na zewnątrz budynku i wewnętrz ( sygnalizatory zewnętrzne, sygnalizatory wewnętrzne).

Sygnalizatory dźwiękowe i optyczne

Sygnalizator ppoż stanowią grupę specjalistycznych urządzeń, które można instalować zarówno w prywatnych domach jak również w budynkach użyteczności publicznej. Zasada działania sygnalizatorów jest dość prosta. W zależności od wybranego modelu wydają one dźwięk lub sygnał optyczny informujący o sytuacji zagrożenia pożarem. Sygnalizatory dźwiękowe mogą wydawać nie tylko dźwięk ale również komunikaty głosowe, natomiast sygnalizatory optyczne dają sygnał optyczny stały lub naprzemienny.

Profesjonalne urządzenia, które pozwolą Ci skompletować system ppoż znajdziesz na stronie producenta W2. Sygnalizatory zewnętrzne dźwiękowe, optyczne, sygnalizatory wewnętrzne do montażu w domach prywatnych i budynkach użyteczności publicznej – te i wiele innych modeli sygnalizatorów z certyfikacją znajdziesz w ofercie https://w2.com.pl/product_cat/sygnalizatory/

 

 

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *