Wyposażenie firmy

Jak prezentują się wnętrza niepublicznych przedszkoli – krótki przegląd aranżacji

Przedszkola niepubliczne uchodzą za jedne z bardziej nowoczesnych. Jak powszechnie wiadomo są to placówki które stale inwestują w to aby były przyjazne dla dzieci. Nowoczesne sale, sprzęt, zabawki dydaktyczne to tylko część tego co można spotkać w przedszkolach niepublicznych.

Sala zabaw

Dzieci oprócz dobrze przygotowanych sal dydaktycznych, muszą mieć sale zabaw. Wiadomo, nie wszystkie zajęcia rekreacyjne można zorganizować na podwórku przedszkolnym – nie zawsze sprzyjają ku temu warunki atmosferyczne. Sala zabaw powinna więc być wydzielonym miejscem a właściwie strefa zabaw.

Dobrze wyposażone sale

Duże znaczenie ma wyposażenie sali, w końcu dzieci tutaj spędzają największej swojego czasu. Bawią się uczą i spędzają czas z grupą rówieśniczą. Sale z pewnością nie mogą być przeładowane akcesoriami i meblami. W salach musi być dużo przestrzeni, nauczyciel chcąc prowadzić zajęcia dydaktyczne musi mieć miejsce, by je zorganizować. W salach oprócz mebli i szafek powinien znaleźć się sprzęt dydaktyczny. Przedszkola niepubliczne dbają o ten aspekt ze szczególną uwagą. Jedną z takich placówek jest niepubliczne przedszkole w Tychach – Otwarte Okno. Trudno znaleźć drugie podobne, które tak bardzo dba o to, aby podopieczni czuli się w przedszkolu prawie jak w domu.

Przyjazne kolory

Przedszkole kojarzyć się z miejscem kolorowym, przyjaznym dziecku. Zatem niezwykle ważne są kolory ścian czy ogólny wystrój. Jak mawia większość wychowawców: “Ma być kolorowo, bajkowo…” Według specjalistów estetyka panująca w przedszkolu kształtuje poniekąd gust dziecka. Dlatego też przedszkola mają niełatwy orzech do zgryzienia. Dzieci dobrze czują się w otoczeniu pastelowych kolorów. Stąd też malowanie ścian na ciemny brąz czy granatowy nie jest najlepszym wyborem. Dobrą alternatywą jeśli chodzi o aranżację ścian w przedszkolach są naklejki ścienne. Ich wybór jest niemały – dobre skojarzenie u przedszkolaków wywoła z pewnością naklejka imitująca drewno bądź inne naklejki na ścianę dla dzieci. Ale nie tylko dobrym wyborem mogą być też naklejki znanych postaci bajkowych.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *