Sprzedaż mieszkań w Mysłowicach

sprzedaż mieszkań mysłowice

Własne mieszkanie to marzenie większości osób i coraz więcej z nich decyduje się je spełnić. Nie każdy może pozwolić sobie na zakup mieszkania za gotówkę, dlatego większość osób zaciąga kredyty, jednak dzięki nim, marzenie o własnym „M” może zostać spełnione. Jednym z coraz chętniej wybieranych do zamieszkania miast są Mysłowice. Sprzedaż mieszkań w ostatnich latach znacznie tutaj wzrosła, na co wpływ ma kilka czynników, o których wspomnimy w tym artykule.

mieszkania w mysłowicach

Dlaczego wolimy kupić mieszkanie, choćby na kredyt?

Zakup mieszkania to poważna inwestycja, jest ona jednak inwestycją na lata. Na Śląsku Katowice są miastem, w którym pracuje wielu ludzi, dlatego też, kiedy decydują się oni na kupienie mieszkania, rozglądają się zwykle po najbliższej okolicy. Często zwracają uwagę na Mysłowice, ponieważ graniczą one z Katowicami, dojazd do centrum stolicy Górnego Śląska jest z nich szybszy niż z południowych dzielnic Katowic, a ceny za metr kwadratowy też są niższe. Decyzja o wzięciu kredytu na mieszkanie nie jest łatwa, ale często nie ma innej możliwości – nie każdy chce lub może mieszkać z rodzicami czy teściami, zaś gotówkę na zakup mieszkania gromadziłoby się przez zbyt długi czas. Spłacając ratę kredytu, ponosi się wydatki podobne do tych związanych z wynajmem mieszkania, jednak zamiast płacić komuś za to, że udostępnia nam swoje mieszkanie, płacimy bankowi, dzięki któremu mieszkamy na swoim. By obniżyć wysokość kredytu lub by w podobnej kwocie nabyć większy metraż, na Śląsku często na nowy dom wybierane są Mysłowice – sprzedaż mieszkań deweloperskich, których w ostatnich latach sporo się tu pojawiło, bez wątpienia wpłynęła na zwiększenie popularności tej miejscowości.

sprzedaż mieszkań mysłowice

Dlaczego wybieramy Mysłowice?

Nie tylko niższe koszty mieszkań są powodem, dla którego Mysłowice zwiększyły swoje znaczenie na rynku nieruchomości. Istotne jest również położenie miasta, a zwłaszcza lokalizacja nowych inwestycji prowadzonych na jego terenie. Obecnie dostępne w sprzedaży osiedle Bończyk-Ptaki to bardzo dobre miejsce do zamieszkania – od razu wyposażone we wszelką niezbędną infrastrukturę, a przy tym położone blisko dróg szybkiego ruchu, którymi można w mniej niż 15 minut dotrzeć do centrum Katowic, a w kilka minut na zlokalizowane w ścisłych centrach Mysłowic czy Sosnowca dworce kolejowe. To sprawia, że jeśli chodzi o Mysłowice, sprzedaż mieszkań bije tu kolejne rekordy. Wszystko, co potrzebne, dostępne na miejscu, niższe koszty mieszkania oraz łatwy dojazd, nie wymagający uprzedniego kluczenia po mieście – na to zwracają dziś uwagę osoby kupujące mieszkanie i to wszystko oferują właśnie Mysłowice.